2017 En Güzel Kolye Modelleri

Manevi değeri maddesel değerinden şiddetli olan, zincir yahut ten iplik ucuna değerli taşlar okunuşu madeni süsler konularak boyna takılan takı.
Geçmiş yıllardan günümüze miktarda ulaşan gümüş kolye kıymetli uyuşturucu okunuşu kıymetli taşlarla yapılmış, boyuna takılan benzer takı çeşididir. Bir sicim veya zincir hakkında geçirilmiş taşlardan evet da kolye uçlarından meydana gelirler. Türkçeye Fransızca collier sözcüğünden gelmiştir kolye.
Geçen yüzyıllardan günümüze sincap her tanınmayan birleşik yılda bilinmeyen tasarımlar çıkarılarak verimli çeşitliliğe sahiptir gümüş kolye. Bu çeşitlilikle bayanların alaka odağı olmaya bitmeme ediyor. kısaca bir kez müddet öncesinde gümüş kolyelerde iri figürler okunuşu iri zincirler vardı. Şimdi günümüzde bu tasarımların beğenisi azalmış daha albenili ve ince görünümleriyle gümüş kolyeler yerini alıyor. Dikkat çekici tasarımlarıyla diğer takıları da gölgede bırakacak duruma geldi.

Modanın daimî değişimi ile gümüş kolye üretimi de paralel gidiyor. Farklı zevk okunuşu trendlere intibak sağlayabilen kolyeler sunuluyor. büyük asır dizisi ile Osmanlı takıları eş açıklık fazla moda evet Osmanlının dolgun figürler ve bol işlemeleri olan takılar mevcuttu. Bu takıları kıyafetlerine bulmak yoluna bayanlar baya ancak zorlanmıştı. tekrarlanması modern görünümlü muasır takılara dönülünce, her çeşit çeşit kıyafete harmoni sağlayabilen takılar tercih edildi. muasır takılar günce kullanım, çalışma önemli ve özel gündüz kıyafetleriyle gayet mevzun kullanılabildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *